Warszawa Senioralna

Warszawa Senioralna

Prawne

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: wt, 2014-04-22 09:14, apalka

Lista miejsc udzielających bezpłatnych porad prawnych.


Zgodnie z uchwaloną 5 sierpnia 2015 r. ustawą w całym kraju stworzony został dostęp do nieodpłatnej pomocy prawnej. W Warszawie powstało 35 punktów, w których pomoc prawna udzielana jest osobom korzystającym ze świadczeń pomocy społecznej, kombatantom, weteranom, osobom, które ukończyły 65 rok życia lub nie ukończyły 26 lat, posiadaczom Karty Dużej Rodziny.

Nieodpłatnej pomocy prawnej udzielają adwokaci i radcy prawni, a w szczególnie uzasadnionych przypadkach również aplikanci adwokaccy lub radcowscy z upoważnienia odpowiednio – adwokata lub radcy prawnego udzielających nieodpłatnej pomocy prawnej. Natomiast w punktach prowadzonych przez organizacje pozarządowe porad będą udzielali także doradcy podatkowi oraz absolwenci wyższych studiów prawniczych posiadający co najmniej trzyletnie doświadczenie.

Nieodpłatna pomoc prawna będzie udzielana w punktach nieodpłatnej pomocy prawnej w przeciętnym wymiarze 5 dni w tygodniu przez co najmniej 4 godziny dziennie (poniżej lista punktów pomocy prawnej w Warszawie).

Więcej informacji kto i jak może skorzystać z tej pomocy na stronie: http://www.um.warszawa.pl/aktualnosci/bezp-atna-pomoc-prawna-w-warszawie

Pliki do pobrania

  1. 1.

    (plik: Punkty_bezplatnej_pomocy_prawnej.docx, rozmiar pliku: 33.79 KB)
    Pobierz
  2. 2.

    (plik: Punkty_bezplatnej_pomocy_prawnej.pdf, rozmiar pliku: 44.88 KB)
    Pobierz