Warszawa Senioralna

Warszawa Senioralna

Kursy komputerowe dla początkujących

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: śr, 2015-06-03 09:22, ext.wniziolek

Zapraszamy wszystkie osoby w wieku 60+ na bezpłatne kursy komputerowe dla początkujących. Kursy organizowane są przez Urząd m.st. Warszawy wspólnie z 5 organizacjami pozarządowymi, 5 bibliotekami publicznymi i 2 ośrodkami pomocy społecznej w ramach projektu „Warszawski e-senior”.


Zajęcia odbywają się w małych, sprzyjających nauce grupach 5-8-osobowych, 1 lub 2 razy w tygodniu. Cały kurs trwa 20 godzin.

Na zajęciach seniorzy nauczą się m.in. pisania i edytowania tekstów, wyszukiwania informacji w internecie, korzystania z poczty elektronicznej. Ponadto każdy z uczestników otrzyma bezpłatnie podręcznik do nauki - Warszawski e-podręcznik seniora, dzięki któremu będzie mógł utrwalić zdobytą wiedzę i umiejętności w domu.

Zgłosić się może każdy mieszkaniec Warszawy, który ukończył 60 lat i chciałby nauczyć się od podstaw obsługi komputera i internetu. Wystarczy zadzwonić pod nr 22 443-02-68 lub przyjść osobiście do Biura Pomocy i Projektów Społecznych Urzędu m.st. Warszawy ul. Niecała 2, pok. 28. Zgłoszenia telefoniczne przyjmowane są we wtorki i czwartki w godz. 12.00 - 16.00.

Zajęcia odbywają się w pięciu poniższych lokalizacjach, do których nadal prowadzimy rekrutację:

- Siedziba Fundacji AKAT, ul. Smolna 13, p. IV, lok. 414 (Śródmieście),

- Świetlica Stowarzyszenia "Chaber", Al. Ujazdowskie 37/1 (Śródmieście),

- Warsztat Warszawski, Plac Konstytucji 4 (Śródmieście),

- Centrum Samopomocy Mieszkańców "Sami sobie", ul. Tarczyńska 11 lok. 24 (Ochota),

- Centrum Społeczne PACA 49, ul. Paca 40 (Praga Południe).

Informujemy, że do końca roku nie mamy już wolnych miejsc na kursach. Można jednak wpisać się na listę osób oczekujących pod nr telefonu: (22) 443-02-68