Warszawa Senioralna

Warszawa Senioralna

Wolontariat - Aktywna Warszawa (WAWA)

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: pon, 2017-11-20 11:03, ext.iprzybyla

Projekt "Wolontariat - Aktywna Warszawa (WAWA)" realizowany jest przez Stowarzyszenie "Kreatywni 50 Plus", finansowane przez Urząd m.st. Warszawy. W ramach projektu realizowane są kursy komputerowe dla średniozaawansowanych, promocja wolontariatu oraz wykłady otwarte.


W ramach projektu zrealizowano:

1. KURSY KOMPUTEROWE DLA ŚREDNIOZAAWANSOWANYCH

Zajęcia komputerowe w formie kursów dla średniozaawansowanych, prowadzone na Bielanach, Białołęce, Targówku, Śródmieściu, Mokotowie, Pradze Południe, Wawrze. Zajęcia prowadziła wykwalifikowana kadra, składająca się z osób z wieloletnim stażem w prowadzeniu zajęć komputerowych. Kursy cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.

Przeprowadzono kursy w następujących tematach: fotografia cyfrowa, narzędzia Google, e-turystyka, Facebook, komunikacja i tworzenie treści w internecie.

2. SZKOLENIA DLA WOLONTARIUSZY

Szkolenia dla wolontariuszy były prowadzone w siedzibie Fundacji AKAT.

3. WYKŁADY OTWARTE

Zrealizowano cykl wykładów otwartych, zrealizowanych m.in. w Campusie Google, Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych, Warsztacie Warszawskim czy Studio Kobo.

Wykłady już zrealizowane w ramach projektu odbyły się m.in. w takich tematach jak:
Wkręcamy seniorów w Google, Jak kupować komputer? Na co zwracać uwagę?, Bezpieczeństwo w sieci, Rozwój rozrywki elektronicznej,  Systemy operacyjne - od słowa do dotyku, Rzeczywistość wirtualna i rozszerzona, cz.1, Rzeczywistość wirtualna i rozszerzona, cz.2, Drukowanie w przestrzeni – drukarki 3D, Nowoczesny transport i informacja miejska.