Warszawa Senioralna

Warszawa Senioralna

Karta Warszawiaka

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: śr, 2018-05-30 16:15, ext.mluka

Jeśli jeszcze nie masz wyrobionej Karty Warszawiaka to najwyższa pora to zmienić. Karta Warszawiaka to same korzyści dla osób mieszkających i płacących podatki w Warszawie. Ma kształt małego, hologramowego znaczka zamieszczonego na odpowiednim plastikowym nośniku: karcie miejskiej, karcie ucznia, lub elektronicznej legitymacji studenckiej.

 

Każdy, kto spełnia powyższe warunki może sobie wyrobić taką Kartę. Dotyczy to oczywiście także Seniorów. Jeśli jeszcze nie zrobiłeś sobie Karty Warszawiaka – zachęcamy Cię do wyrobienia jej sobie jak najszybciej. Jej wyrobienie nie jest bardzo skomplikowane a gwarantuje dodatkowe korzyści i przywileje dla jej posiadacza. Jeśli prowadzisz aktywny tryb życia i lubisz korzystać z basenów, kin, teatrów, muzeów a nawet gastronomii – z Kartą Warszawiaka w ciągu miesiąca będziesz mieć odczuwalną ulgę w wydatkach, czasami bowiem możesz otrzymać zniżkę w wysokości nawet 30 – 20 procent! Tak jest np. w przypadku korzystania z basenu w OSiR Polna, Parku Kultury w Powsinie czy Centrum Promocji Kultury na Pradze Południe czy Klubie Kultury Gocław.

Wyrobienie Karty nie jest skomplikowane. Wystarczy, ze wybierzesz się do najbliższego Ciebie Punktu Obsługi Pasażerów ZTM lub Wydziału Obsługi Mieszkańców. Pamiętaj, żeby zabrać ze sobą wszystkie wymagane dokumenty. W przypadku Seniora –  dokumentem uprawniającym do otrzymania Karty Warszawiaka jest PIT-40A/11A wydany i podstemplowany przez ZUS.– obecnie za rok 2018. Musisz też mieć ze sobą dowód osobisty potwierdzający tożsamość oraz wyrobioną na swoje nazwisko kartę miejską lub aktualne zdjęcie gdy nie posiadasz takiego nośnika.

Pamiętaj, że na miejscu masz też do dyspozycji urzędnika, który pomoże Ci wypełnić wniosek o wyrobienie karty. Po złożeniu wniosku w Punkcie Obsługi Pasażera od ręki otrzymasz swoją kartę.

Jeśli umiesz posługiwać się Internetem i jesteś w nim sprawny możesz wniosek o Kartę złożyć przez Internet. W tym celu wejdź na stronę: https://karta.um.warszawa.pl/jak-otrzymac-karte-warszawiaka a tam w punktach masz wypisane wszystkie kroki, które należy wykonać.

Więcej informacji: http://karta.um.warszawa.pl/