Warszawa Senioralna

Warszawa Senioralna

WARSZTATY Zdrowa głowa - zdrowy duch – jak zadbać o swój dobrostan

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: czw, 2020-05-07 10:50, ext.iprzybyla

Wiemy, że aby zadbać o swoje zdrowie fizyczne powinniśmy dobrze się odżywiać, zadbać o odpowiednią dawkę ruchu, wiemy do jakiego lekarza udać się, kiedy słabnie wzrok, kiedy boli ząb….A jak zadbać o swoje zdrowie psychiczne? Temat planowany przez nas od dawna, w ostatnim czasie nabrał szczególnego znaczenia.

fot. organizator

Porozmawiamy o zdrowiu psychicznym nie tyle w kontekście chorób psychicznych (choć zastanowimy się też jak np. rozróżnić smutek od depresji), co raczej w znaczeniu rozwoju potencjału psychicznego, który pozwala nam realizować swoje cele, zaspokajać potrzeby, rozwijać się, czerpać radość i satysfakcję z codzienności, utrzymywać dobre relacje, ale też konstruktywnie radzić sobie ze stresem i pojawiającymi się trudnościami w różnorodnych obszarach.

Czym jest zdrowie psychiczne, jak o nie dbać, co powinno nas niepokoić i gdzie szukać pomocy?

Skonstruujemy apteczkę pierwszej pomocy emocjonalnej, która może dawać wsparcie nam samym, ale i skuteczniej koić bliskich wokół.

Spotkania realizowane będą w formie warsztatów online, poprzez platformę zoom. Aby wziąć w nich udział potrzebny jest komputer, tablet lub telefon z działającą kamerką i głośnikiem oraz stabilne połączenie z internetem. Podczas zajęć wszyscy uczestnicy będą siebie widzieli, słyszeli, mieli możliwość rozmawiania, pracy w parach i grupach. Zajęcia nie będą nagrywane ani utrwalane bez zgody uczestników. Aby wziąć udział w spotkaniu nie jest potrzebne wcześniejsze doświadczenie udziału w zajęciach prowadzonych w tej formie.

Spotkania są bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona – zapisz się na stronie: 
https://fundacjaroro.org/events/zdrowa-glowa-zdrowy-duch-jak-zadbac-o-swoj-dobrostan-psychiczny/

Warsztaty poprowadzi Iwona Osik – psycholog, mediator rodzinny, trener umiejętności poznawczych.

Kiedy: środa, 13.05, godz. 10:00-12:15.

Gdzie: zajęcia prowadzone będą online, przed warsztatami otrzymacie Państwo od nas link, dzięki któremu będziecie mogli wziąć udział w spotkaniach.

Dla kogo: na warsztaty zapraszamy osoby w wieku 55+, mieszkańców Warszawy, a w szczególności osoby związane z Mokotowem.

Spotkania są bezpłatne. Warsztaty są częścią projektu „Wybieram rozwój”  współfinansowanego ze środków m. st. Warszawy Dzielnicy Mokotów.