Warszawa Senioralna

Warszawa Senioralna

Warsztaty fotograficzne z Fundacją Roro

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: pon, 2020-05-04 11:47, ext.iprzybyla

Zapisz się na cykl spotkań fotograficznych on-line. Spotkania w poniedziałki w godz. 17:00-19:15! ZAPISZ SIĘ!

fot. organizator

Jak fotografować?
Jak sfotografować uczucia i dzięki temu doświadczać i przeżywać je uważnie?
Te dwa pytania będą prowadziły nas przez cykl spotkań. Każde spotkanie będzie okazją do pogłębiania i rozwijania umiejętności uważnego fotografowania oraz pielęgnowania w sobie emocji, które odpowiadają za nasz dobrostan. Weźmiemy na nasz fotograficzny warsztat 10 form pozytywności opisanych przez Barbarę Fredrickson w książce „Pozytywność. Naukowe podejście do emocji, które pomagają zmienić jakość naszego życia”. Między spotkaniami Uczestnicy i Uczestniczki będą wykonywali zdjęcia i na ich bazie będziemy pracowali na kolejnym spotkaniu. Weźmiemy na warsztat zarówno: głębię ostrości, zoom, przysłonę jaki szczęście, zachwyt i radość. Cała nasza przygoda skończy się wernisażem on-line i w rzeczywistości (mamy taką nadzieję). Wystarczy aparat w telefonie.

Cykl warsztatów składa się z 8 spotkań. Zapraszamy osoby, które chcą i mogą wziąć udział w całości.

Spotkania realizowane będą w formie warsztatów online, poprzez platformę zoom. Aby wziąć w nich udział potrzebny jest komputer, tablet lub telefon z działającą kamerką i głośnikiem oraz stabilne połączenie z internetem. Podczas zajęć wszyscy uczestnicy będą siebie widzieli, słyszeli, mieli możliwość rozmawiania, pracy w parach i grupach. Zajęcia nie będą nagrywane ani utrwalane bez zgody uczestników. Aby wziąć udział w spotkaniu nie jest potrzebne wcześniejsze doświadczenie udziału w zajęciach prowadzonych w tej formie.

Spotkania są bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona – zapisz się poniżej. Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych. 

Zajęcia poprowadzą:

Joanna Szeluga – jestem psychologiem. Pracuję z ludźmi i dla ludzi. I jestem z Nimi w różnych momentach. Czasami jest to wsparcie, powracanie do dobrostanu, czasami uczenie się, czasami rozmowy o zmianie i marzeniach… Fotografia to mój klucz do mnie i do innych.

Małgorzata Mrozek – kilkanaście lat temu zakochałam się w fotografii i postanowiłam ukończyć studia na tym kierunku. Przez wiele lat organizowałam warsztaty i wystawy fotograficzne. Z czasem moje zainteresowania poszerzyłam o projektowanie graficzne i dziś łączę te dwie dziedziny. Na co dzień zajmuję się z nauczaniem młodzieży i dorosłych. Prowadzę zajęcia z projektowania graficznego i fotografii. Największą nagrodą dla mnie w mojej pracy jest obudzenie pasji w drugim człowieku.

Razem w 2006 roku stworzyłyśmy projekt Fotologia – inspirujące spotkania z fotografią, który tworzymy do dziś.

Kiedy: 8 poniedziałków: 4, 11, 18 i 25.05 oraz 1, 8, 15 i 22.06, godz. 17:00-19:15. Zapisując się na warsztaty wyrażacie Państwo chęć udziału w całym cyklu spotkań.

Gdzie: zajęcia prowadzone będą online, przed warsztatami otrzymacie Państwo od nas link, dzięki któremu będziecie mogli wziąć udział w spotkaniach.

Dla kogo: na warsztaty zapraszamy osoby w wieku 55+, mieszkańców Warszawy, a w szczególności osoby związane z Mokotowem.

Spotkania są bezpłatne.

Link do zapisów: https://fundacjaroro.org/events/czujac-i-fotografujac-cykl-warsztatow-fotograficznych-dla-osob-w-wieku-55/?fbclid=IwAR0eZbkzUkPcuaJ4bBT7rnvOfq7y09qiva4kCakNcjRTrKgtXABXl1jV3pg