Warszawa Senioralna

Warszawa Senioralna

Warszawskie śniadanie wielkanocne

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: pon, 2021-03-22 11:29, mborys

Święta Wielkanocne w polskiej tradycji to szczególny czas wspólnego, rodzinnego biesiadowania. W obecnej sytuacji epidemicznej jest ono niemożliwe. Nie wszyscy będziemy mogli spędzić święta razem, ale ciągle możemy pomóc innym, sprawić, by ich Święta były piękniejsze. Dlatego we współpracy z Fundacją Wolne Miejsce już po raz drugi przygotowaliśmy dla mieszkańców stolicy świąteczną akcję „Warszawskie śniadanie wielkanocne z dostawą”.


Założeniem akcji jest dotarcie z tradycyjnym świątecznym śniadaniem oraz drobnymi upominkami do osób starszych, samotnych, znajdujących się w trudnej sytuacji. Cała akcja organizowana jest w ścisłym reżimie sanitarnym.

Zadzwoń, jeśli potrzebujesz paczki

Od 22 do 31 marca, od godziny 9.00 do 17.00, pod numerem telefonu 517 989 649 można zgłaszać adresy, pod które wolontariusze mają dostarczyć paczki. Paczki trafią do potrzebujących w Niedzielę Wielkanocną - 4 kwietnia, o poranku.

Co będzie w paczce?

Paczki dla mieszkańców wolontariusze będą dostarczać w Niedzielę Wielkanocną - 4 kwietnia. Paczki będą zawierać:

  • tradycyjne śniadanie: biały barszcz lub żurek, 2 jajka na twardo w zabarwionych skorupkach, porcja wędlin oraz ciasta,
  • życzenia dla mieszkańców,
  • słodycze,
  • drobne upominki.

Pliki do pobrania

  1. 1.

    (plik: SniadWielkanocne_zmniejszone..png, rozmiar pliku: 289.37 KB)
    Pobierz