Warszawa Senioralna

Warszawa Senioralna

#TEATRŻYDOWSKIWDOMU przedstawia repertuarna nadchodzący tydzień

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: pon, 2020-04-27 15:44, ext.iprzybyla

#TeatrZydowskiWDomu zagościł już na dobre w naszych domach, działa pełną parą, proponuje po kilka wydarzeń tygodniowo. W tym tygodniu będzie można obejrzeć spektakl Andrzeja Krakowskiego „Rejwach”. Czeka nas też prawdziwa uczta dla zmysłów - „Gwiazdy na dachu” . Ten tydzień to również spotkanie z literaturą - czytanie performatywne „Podróży Beniamina Trzeciego” Sforima i literacka środa z poezją Celi Dropkin.

fot. organizator

#TeatrZydowskiWDomu jak zwykle rozpoczyna tydzień wtorkowym spektaklem teatralnym.  28 kwietnia o godz. 20.00 zaprosi widzów na premierę on-line „Rejwachu” w reż. Andrzeja Krakowskiego, przedstawienie będące adaptacją jednej z najgłośniejszych książek 2018 roku - zbioru opowiadań Mikołaja Grynberga, nominowanego do Nagrody Literackiej NIKE.

„Rejwach” to niejedyny spektakl teatralny w tym tygodniu. W czwartek 30 kwietnia o godz. 20.00 #TeatrZydowskiWDomu zaprosi na archiwalne przeniesienie telewizyjne „Gwiazd na dachu” – przedstawienia, które napisał i w 1977 roku wyreżyserował w Teatrze Żydowskim Szymon Szurmiej, a którego rok później telewizyjną adaptację stworzył Jerzy Gruza.

Tradycją w #TeatrZydowskiWDomu stały się już literackie środy, w którewybitne tłumaczki, specjalistki i aktorzy Teatru Żydowskiego prezentują twórczość wybranych poetek i poetów języka jidysz. 29 kwietnia o godz. 18.00 odbędzie się kolejne spotkanie z tego cyklu. Utwory Celi Dropkin w tłumaczeniu Anny Rozenfeld i Agnieszki Legutko, przeczytają: Anna Rozenfeld i Piotr Wiszniowski. Literackie środy można zawsze oglądać na kanale YouTube Centrum Kultury Jidysz #JidyszBezKwarantannyhttps://www.youtube.com/channel/UC4aj2OpS04s2EkwwPAOFnbw/featured?view_as=subscriber oraz w bezpośredniej transmisji live na profilu FB Teatru Żydowskiego.

Czytania performatywne znalazły już swoje stałe miejsce w e-repertuarze #TeatrZydowskiWDomu w każdy piątek. 1 maja o godz. 19.00 będą to"Podróże Beniamina Trzeciego", których autorem jest Mendele Mojcher Sforim, a przetłumaczył je Michał Friedman. Sztukę przeczytają aktorki Teatru Żydowskiego Małgorzata Majewska i Małgorzata Trybalska we własnej reżyserii.

Zapraszamy na FB teatru Zydowskiego: https://www.facebook.com/teatrzydowski/