Warszawa Senioralna

Warszawa Senioralna

Konkurs "Miejsce Przyjazne Seniorom"

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: śr, 2017-07-19 16:14, ext.jtabaka

Warszawska Rada Seniorów oraz Urząd m.st. Warszawy przy współpracy z dzielnicowymi radami seniorów serdecznie zapraszają do udziału w konkursie „Miejsce Przyjazne Seniorom”.

fot. Pixabay

 

Lista laureatów Konkursu z 2019 roku znajduje się TU.

Lista laureatów Konkursu z 2018 roku znajduje się TU
Lista laureatów Konkursu z 2017 roku znajduje się TU.
Lista laureatów Konkursu z 2016 roku znajduje się TU.
Lista laureatów Konkursu z 2015 roku znajduje się TU.

 

Znasz miejsce przyjazne seniorom?  Zgłoś je do konkursu!


Organizatorami konkursu „Miejsce Przyjazne Seniorom” są: Warszawska Rada Seniorów, dzielnicowe rady seniorów oraz Miasto Stołeczne Warszawa. Ze strony Miasta konkurs realizuje Biuro Pomocy i Projektów Społecznych, Zespół Realizacji Polityki Senioralnej.

Realizacja konkursu promującego instytucje zainteresowane potrzebami osób starszych - z wyłączeniem podmiotów, które statutowo podejmują działania na rzecz seniorów - jest jednym z założeń Programu „Warszawa Przyjazna Seniorom na lata 2013-2020”.

Głównym celem akcji jest wyróżnienie i promowanie: instytucji, przedsiębiorstw, organizacji oraz wydarzeń cyklicznych realizowanych na terenie m.st. Warszawy, które są otwarte na potrzeby osób starszych. Promujemy miejsca bez barier architektonicznych, oferujące atrakcyjne i praktyczne dla seniorów zniżki oraz ulgi. Jakość świadczonych usług (płatnych i bezpłatnych) wychodzi poza standardową komunikację z konsumentem i opiera się na zrozumieniu potrzeb osób starszych. Potencjalni laureaci to przede wszystkim miejsca, gdzie senior jest traktowany godnie, z należytym dla jego wieku szacunkiem oraz wyrozumiałością. Ważne jest aby personel był przeszkolony i poinformowany o tym jak komunikować się z seniorami. Uprzejmość i chęć rozwiazywania problemów, choćby poprzez udzielanie prawdziwych i szczegółowych informacji jest kluczowa.

Ideą konkursu jest zmienianie świadomości społeczeństwa, instytucji i biznesu poprzez promowanie pozytywnego pro-seniorskiego podejścia, poprzez wyróżnianie tych placówek, które w swojej działalności spełniają wymienione kryteria.

Zapraszamy do zapoznania sie z interaktywną mapą Miejsc Przyjaznych Seniorom, Mapa przedstawia laureatów 5 edycji konkursu. 

 

 Harmonogram działań: 

 • Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są, w kancelarii Urzędu m.st. Warszawy, ul. Kredytowa 3, adresowane do: Biura Pomocy i Projektów Społecznych w Warszawie, ul. kruczkowskiego 2, do 30 września danego roku kalendarzowego (liczy się data wpływu),
 • Ocena formalna wniosków przez Biuro Pomocy i Projektów Społecznych m.st. Warszawy oraz przekazanie wniosków do rad seniorów w dzielnicach m.st. Warszawy dokonywane jest do 15 października danego roku kalendarzowego.
 • Rozpatrzenie wniosków przez rady seniorów w dzielnicach m.st. Warszawy dokonywane jest w terminie do 30 listopada danego roku kalendarzowego.
 • Decyzja Kapituły Konkursu o przyznaniu certyfikatów zostaje podjęta w terminie do 31 grudnia danego roku kalendarzowego
 • Uroczysta gala z wręczeniem certyfikatów odbędzie się na wiosnę 2022 roku.

Zapraszamy do udziału w siódmej edycji konkursu. Wnioski można składać do dnia 30 września 2021 roku. Szczegóły w regulaminie konkursu.

Akcja skierowana jest do wszystkich instytucji, podmiotów gospodarczych i organizatorów wydarzeń (na terenie m.st. Warszawy) zainteresowanych uzyskaniem certyfikatu „Miejsce Przyjazne Seniorom”.

Jeżeli chcą Państwo promować konkurs na swojej stronie lub profilu Facebook, zachecamy do zamieszczenia plakatu.

Więcej informacji nt. konkursu można uzyskać  e-mailowo senioralna@um.warszawa.pl

 

W załączeniu zestaw dokumentacji, tj.:

 • Regulamin konkursu "Miejsce Przyjazne Seniorom",
 • Wniosek o przyznanie certyfikatu - załącznik nr 1 do Regulaminu,
 • Wniosek o przyznanie indywidualnego wyróżnienia - załącznik nr 1a do Regulaminu,
 • Karta oceny formalnej - załącznik nr 2 do Regulaminu,
 • Uzasadnienie - załącznik nr 3 do Regulaminu,
 • Ocena kapituły konkursu - załącznik nr 4 do Regulaminu.

Pliki do pobrania

 1. 1.

  (plik: REGULAMIN 2021.docx, rozmiar pliku: 49.49 KB)
  Pobierz
 2. 2.

  (plik: 18.07. Załacznik 1.docx, rozmiar pliku: 51.97 KB)
  Pobierz
 3. 3.

  (plik: 18.07. Załącznik_1a.docx, rozmiar pliku: 40.88 KB)
  Pobierz
 4. 4.

  (plik: 18.07. Załącznik 2.docx, rozmiar pliku: 50.15 KB)
  Pobierz
 5. 5.

  (plik: 18.07. Załacznik 3.docx, rozmiar pliku: 81.4 KB)
  Pobierz
 6. 6.

  (plik: 18.07. Załącznik 4.docx, rozmiar pliku: 75.82 KB)
  Pobierz