Warszawski e-podręcznik seniora

opublikowano: czw, 2018-05-17 16:02, ext.bgrzeszczuk

Pierwszy warszawski e-podręcznik Seniora. Publikacja stanowi efekt wspólnych działań miasta stołecznego Warszawy, Fundacji Amicus oraz Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych.

Miasto Stołeczne Warszawa, w ramach kolejnej edycji projektu „ eSenior, czyli Warszawa Przyjazna Wiekowi2.0” , podejmuje szereg działań związanych z przeciwdziałaniem wykluczeniu cyfrowemu starszych mieszkańców. Minimalizowanie tego niepożądanego w skutkach zjawiska to jeden z najważniejszych celów Programu. Realizacja projektu stała się możliwa dzięki przyjęciu przez Radę m.st. Warszawy, w grudniu 2013 roku, Programu Warszawa Przyjazna Seniorom na lata 2013-2020.

W 2014 r. powstał „Warszawski e-podręcznik seniora", który zbiera doświadczenia animatorów pracujących z osobami starszymi, specjalistów i samych seniorów.

Zawiera pakiet informacji niezbędnych dla seniora. Jego szczególną wartością jest przystępna forma i język dostosowany do potrzeb osób starszych, które swoją przygodę z komputerem dopiero zaczynają.

Podręcznik w wersji papierowej był dostępny bezpłatnie dla uczestników podstawowych kursów komputerowych w latach 2015 - 2017

Z podręcznikiem w wersji elektronicznej można się zapoznać poniżej lub pobrać bezpłatnie z załącznika na dole strony.

Obecnie pracujemy nad nową wersją podręcznika, która zostanie przygotowana do jesieni bieżącego roku.

1. 1.
    Warszawski e-podręcznik seniora
    (plik: Warszawski E-podręcznik 2014.pdf, rozmiar pliku: 3131.86 KB)