Warszawa Senioralna

Warszawa Senioralna

Zaloguj i pomagaj

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: śr, 2017-05-31 13:46, ext.jtabaka

Projekt „Zaloguj i pomagaj – Warszawa dla seniora” to warszawska inicjatywa mająca na celu stworzenie prężnie działającej społeczności wolontariuszy, którzy poprzez najprostsze działania takie jak spacer czy wizyta w kinie, zaangażują seniorów do uczestniczenia w życiu społecznym!


Rejestrując się na naszej platformie: https://zalogujpomagaj.um.warszawa.pl/, masz szansę sprawić, że osoby starsze – zamiast siedzieć samotnie w domu – zaczną uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych, podzielą się z Tobą swoimi doświadczeniami i będą się cieszyć Twoim towarzystwem!

Zatem:
• Jeśli lubisz ludzi i jesteś otwarty na nowe znajomości
• Masz odrobinę wolnego czasu, którą chcesz poświęcić innym
• Masz dość oglądania telewizji i grania w gry komputerowe
• Jeśli wierzysz, że jedno słowo i gest może zmienić życie drugiego człowieka
Czekamy właśnie na Twoje zgłoszenie!

Pomagamy warszawskim seniorom
W naszym projekcie pomagamy osobom starszym, osamotnionym, które często nie mogą polegać na krewnych, nie mają przyjaciół (bo wraz z upływem czasu grono to stale się pomniejsza), czy nawet znajomych, z którymi mogliby po prostu iść na spacer czy napić się herbaty.
Nie obawiaj się! Tu nie chodzi o to, byś stał się opiekunem osób starszych. W naszym projekcie chodzi o to, byś stał się towarzyszem seniora, byś pograł z nim w warcaby, pomógł w dotarciu do lekarza, namówił na wyjście do teatru lub po prostu porozmawiał przy szklance gorącej czekolady!
Seniorzy to naprawdę przemili ludzie, którzy mają mnóstwo ciekawych historii do opowiedzenia i mnóstwo wyjątkowych umiejętności do przekazania. I mimo, że chcą się nimi podzielić, nieraz trudno jest im wyjść z inicjatywą. Dlatego musimy wspólnie umożliwić im powrót do aktywnego życia, by starość w naszym mieście nie oznaczała społecznego wykluczenia.

Kontakt:
E-mail kontakt@zalogujpomagaj.pl