Warszawski Tydzień Seniora po raz kolejny organizowany jest dla warszawiaków na przełomie września i października. Przez cały tydzień od niedzieli 27 września aż do 4 października można będzie uczestniczyć w wykładach, spotkaniach z ciekawymi ludźmi, projekcjach filmowych, wycieczkach, koncertach i wystawach.
Zaprosi nas między innymi Narodowy Instytut Audiowizualny (NInA), który udostępni swoje archiwa oraz udostępni archiwalne koncerty Zbigniewa Wodeckiego z 1976 roku, odświeżony po niemal czterdziestu latach przez zespół Macia Morettiego.
Spotkania w Zamku Ujazdowskim pozwolą uczestnikom poznać tajemnice tego „odbudowanego zabytku”, zobaczyć wystawę z udziałem artystów, pisarzy, aktywistów z tak odległych miejsc jak Bejrut, Teheran, Lahore czy Kuwejt, podyskutować o działaniach twórców poza muzeami i galeriami, a także zwiedzić wszystkie wystawy w Centrum Sztuki Współczesnej.
Warszawscy seniorzy, którzy uczestniczyli w zajęciach malarskich i rękodzielniczych w ramach programu „Warszawa Przyjazna Wiekowi, czyli Sztuka dla edukacji cyfrowej”, pokażą swoje prace na wystawie „Słoneczne Impresje” w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej przy ul. Jezuickiej 4.
W Bibliotece Publicznej im. Z.J. Rumla w Dzielnicy Praga-Południe będzie można wziąć udział w konsultacjach komputerowych oraz w lekcji angielskiego oraz w wycieczce pokazującej piękno starej Pragi, a Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Ochota zaprosi na dzień pod znakiem zdrowia i spotkania z lekarzami, dietetykiem, którzy nauczą Seniorów, jak zapobiegać chorobom. Na miejscu będą też przeprowadzane bezpłatne badania tkanki tłuszczowej, poziomu glukozy i pomiary ciśnienia krwi.
Jeden z dni Warszawskiego Tygodnia Seniora poświęcony będzie filmowi – spotkania z ludźmi filmu oraz projekcje amatorskich produkcji, których twórcami są Seniorzy, biorący udział w warsztatach filmowych to tylko niektóre z propozycji w bogatym programie.
Tradycyjnie już Warszawski Tydzień Seniora zakończy niedzielny jarmark w Parku Saskim, organizowany przez Stowarzyszenia Mali Bracia Ubogich. Na scenie wystąpią m.in. Teresa Kramarska oraz Wojciech Dąbrowski z gośćmi Festiwalu Retro 2015. Szkoła tańca Riviera poprowadzi warsztaty tańca, a DJ Wika porwie na międzypokoleniową potańcówkę. W alejkach parkowych rozstawią swoje namioty organizacje pozarządowe, domy opieki, przychodnie i firmy medyczne. Uruchomiony zostanie też Punkt Cyfrowego Wsparcia Seniora, w którym uzyskać będzie można poradę w zakresie technologii cyfrowych – internetu, smartfonu, tabletu, komputera czy aparatu fotograficznego.
Uwaga!
Na niektóre wydarzenia obowiązują wcześniejsze zapisy tel. 22 443-02-68 / 22 443-14-75 lub e-mailowo: esenior@um.warszawa.pl.
Szczegółowy plan imprez poniżej:
Ulotka do pobrania poniżej.