Warszawa Senioralna

Warszawa Senioralna

Kursy komputerowe dla seniorów - poziom średniozaawansowany (tematyczne)

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: pt, 2018-09-28 11:41, ext.bgrzeszczuk

Zapraszamy Warszawskich seniorów, którzy ukończyli 60 rok życia do zapisów na bezpłatne kursy komputerowe finansowane przez m.st. Warszawa.

UWAGA: Nie prowoadzimy zapisów na kursy średniozaawansowane w 2020 r. Informacje o kursach pojawią się na naszej stronie.

 

Rejestracja poprzez e-mail jest jednoczesnie testem sprawdzajacym wymaganą na kursach umiejetność  posługiwania się pocztą e-mail.

FOTOGRAFIA (20 godzin)

 

"Mam duszę artysty i.. aparat! Brakuje mi tylko troszkę wiedzy jak go użyć i jak zretuszować to zdjęcie"

 

Kurs porusza zagadnienie fotografii cyfrowej. Na kursie przebędziemy całą drogę: od wykonania poprawnie fotografii cyfrowej, przez zgranie jej na komputer i obróbkę zdjęcia, aż po podzielenie się ze znajomymi, bądź szerszą publicznością.  Możemy wysłać ją jako załącznik, za pomocą WeTransferu, umieścić na portalu społecznościowym, wykorzystać jako tapetę na pulpicie, zgrać na USB... Możliwości jest wiele!

 

 FACEBOOK i KOMUNIKACJA W INTERNECIE (20 godzin) 

 

"Mój syn mieszka po drugiej stronie Warszawy, a wnuk w Gdańsku i oczywiście, że dzwonią, ale może jest lepszy sposób żeby wiedzieć na co dzień co u nich?"

 

Obecnie najpopularniejszy portal społecznościowy na którym znajdziemy każdego. Więc jeżeli Państwa jeszcze tam niema albo chcecie się dowiedzieć jak korzystać z tego portalu to jest kurs, na który powinniście się Państwo koniecznie zapisać.
Prywatne wiadomości, wiadomości do bliższych i dalszych znajomych. Publiczne wpisy. Umieszczanie zdjęć, opisywanie ich. Oznaczanie się na zdjęciach. Szukanie wydarzeń. Strony związane z rozrywką, kulturą, zainteresowaniami, etykieta w Internecie... Tematów jest sporo!

 

NARZĘDZIA GOOGLE (20 godzin) 

 

"A te mapy, to też Google? A YouTube? A Gmail? To jest coś czego jeszcze nie mają?"

 

Kurs z narzędzi Google to najbardziej potrzebne narzędzia, które, odpowiednio użyte, ułatwiają i umilają nam życie: przeglądarka Google, poczta Gmail, portal z muzyką, teledyskami i blogami YouTube, Mapy Google, Google Street View, oraz Translator. Być może kogoś zainteresuje też czym jest Google Firma i możliwość ocenienia czyjejś firmy na Google?

 

E-TURYSTYKA (14 godzin) 

 

"Mam duszę podróżnika i kompletny brak pojęcia na temat tego jak zorganizować sobie podróż."

 

 Wszystko o planowaniu wyjazdów! Jak zamówić bilet w sieci? Jaki środek transportu wybrać? Który będzie najtańszy? Jak z wyprzedzeniem zamawiać tańsze bilety? Czy do Poznania pojechać pociągiem, czy... polecieć samolotem? Jak znaleźć najszybszą trasę? Jak szukać hoteli i zajmować w nich miejsca? Czy musimy mieć wydrukowany bilet, czy wystarczy wersja cyfrowa? A jak zwiedzić Wieliczkę nie wychodząc z domu? Na pewno jest strona internetowa, którą moglibyśmy wykorzystać. Dowiecie się tego na zajęciach!

 

SMARTFON (ANDROID) (20 godzin, wymagane są własne smartfony!) 

 

"Dopiero nauczyłam się obsługi komputera, a tu już wchodzą smartfony! Jak za tym nadążyć"

 

 Smartfony to przyszłość technologii. Lekkie, wygodne i proste w obsłudze. Jedyne o czym zapominają producenci smartfonów to dodawanie do nich instrukcji obsługi. Na naszym kursie dowiecie się Państwo jak sprawnie korzystać z Waszych.. Telefonów? Komputerów? Wasz smartfon będzie tym, czym chcecie!

 

BANKOWOŚĆ ELEKTRONICZNA (12 godzin) 

 

"Czas na dojrzałe decyzje- chcę mieć internetowe konto! To jest bezpieczne, prawda?"

 

 Jest bezpieczne. Pod pewnymi warunkami. Na naszym kursie dowiecie się jak założyć konto internetowe, jak zabezpieczyć komputer, jak stworzyć bezpieczne hasło, czym jest dwustopniowa weryfikacja danych i inne zagadnienia związane z bezpiecznym korzystaniem z internetowego konta bankowego. Następnie przejdziemy do wykonywania bezpiecznych transakcji i jak kupić coś przez internet.

 

 ROZRYWKA W INTERNECIE (14 godzin) 

 

"Moje wnuki mówią, że Internet jest fajny do zabawy! Tylko gdzie tam można znaleźć coś ciekawego?"

 

Internet to miejsce w którym najbardziej dynamicznie rozwija się kultura. Jest przestrzenią najszybszej wymiany informacji i spotkań, pomiędzy ludźmi, którzy nigdy nie mieliby szansy spotkać się w rzeczywistości "pozainternetowej". Brzmi ciekawie, prawda? Na zajęciach będziemy uczyć się gdzie i jak szukać najciekawszych treści: kulinaria, filmy, muzyka, radio internetowe, blogi, vlogi, pinterest, a może nawet gry?

 

 EDYTOR TEKSTU: MS OFFICE/LIBRE OFFICE (12 godzin) 

 

"Mam dużo spraw urzędowych, które załatwiam listownie. Gdybym tylko potrafił tworzyć pisma na komputerze.."

 

 Edycja tekstu przy użyciu komputera to bardzo wygodny sposób na tworzenie różnych treści: listy, podania, wiersze, a nawet napisanie książki! Zaawansowana edycja tekstu bardzo usprawnia szybkość pracy na komputerze, ćwiczy koordynację, pozwala nam na dokładniejsze przekazanie  swoich myśli innym. 

 

 

 

KURSY POWTÓRZENIOWE (14 godzin) 

 

"Ale czy ja sobie poradzę na kursach zaawansowanych? Na kursie podstawowym byłem już dwa lata temu i chciałbym odświeżyć kilka tematów.."

 

 Być może kurs podstawowy nie wystarczył, żeby opanować dokładnie niektóre umiejętności a brak ćwiczeń z komputerem sprawił, że kolejne wyparowały. A kursy zaawansowane? Przecież tam trzeba potrafić zapisać się mailowo.. Jest jednak rozwiązanie dla tej patowej sytuacji. W tym roku uruchamiamy kursy powtórzeniowe. Zapraszamy na nie seniorów, którzy nie czują się na siłach na kursy tematyczne, ale jednocześnie chcą uzupełnić wiedzę z kursów podstawowych. Kładziemy duży nacisk, żeby dostosować poziom do możliwości grupy.