Warszawa Senioralna

Warszawa Senioralna

Kultura

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: wt, 2018-06-05 16:05,

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kulturalną stolicy!


Oferta edukacyjna i kulturalna dla Seniora

 

 

Zoo Warszawa, ul. Ratuszowa 1, www.zoo.waw.pl

Osoby, które przekroczyły 70. rok życia, mogą odwiedzać ogród zoologiczny bezpłatnie przez cały rok. Z takiego samego przywileju korzystają pozostali emeryci i renciści, ale tylko w pierwszy wtorek miesiąca. W pozostałe dni ci, którzy mają legitymacje emeryta lub rencisty, zapłacą za bilet: 10 zł w listopadzie, grudniu, styczniu i lutym, 15 zł w marcu, kwietniu, maju, wrześniu i październiku, 16 zł w czerwcu, lipcu i sierpniu.

Ogród Botaniczny PAN CZRB w Powsinie ul. Prawdziwka 2, https://www.ogrod-powsin.pl/

Osoby, które przekroczyły 75 rok życia, mogą odwiedzać Ogród Botaniczny w Powsinie bezpłatnie przez cały rok. Osoby, które ukończyły 65 lat, uprawnione są do kupna biletów ulgowych - wystarczy okazać dokument poświadczający ich wiek. Bilet wstępu kosztuje 10 zł od października do marca, 11 zł od kwietnia do września. Istnieje również możliwość zwiedzania ogrodu i oranżerii z przewodnikiem  (dla grup 20 osobowych) w specjalnej cenie 220 zł od października do marca i 260 zł od kwietnia do września. Nasza kawiarnia przygotowuje dla seniorów zestawy kawa plus ciastko w specjalnej cenie 10 zł, za okazaniem biletu ulgowego.

Zamek Królewski, pl. Zamkowy 4, www.zamek-krolewski.pl

Osoby, które skończyły 65 lat mogą kupować tańsze bilety – po 20 zł na tzw. trasę zamkową (30 zł za normalny). Trzeba tylko pokazać dokument potwierdzający to uprawnienie.

Centrum Nauki „Kopernik”, ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20, www.kopernik.org.pl

Osoby, które skończyły 65 lat, mogą tu kupić bilety ulgowe – wystarczy, że pokażą dokument poświadczający ich wiek. Bilet wstępu kosztuje 18 zł (zamiast 27 zł).

Teatr Dramatyczny, PKiN, pl. Defilad 1, www.teatrdramatyczny.pl

Program „Teatr przyjazny seniorom” pozwala kupować bilety po 20 zł. Trzeba jednak działać szybko, bo Dramatyczny ma tylko po 100 tańszych biletów na wybrany spektakl w placówkach: Scena na Woli im. Tadeusza Łomnickiego, ul. Kasprzaka 22; Scena im. Gustawa Holoubka, pl. Defilad 1, oraz po 30 tańszych biletów na wybrany spektakl na: Scenie im. Haliny Mikołajskiej, pl. Defilad 1, i Scenie Przodownik, ul. Olesińska 21. Bilety można odebrać w kasie, pokazując dokument poświadczający skończenie 60 lat.

CSW Zamek Ujazdowski, ul. Jazdów 2, www.u-jazdowski.pl

Emeryci mają tu 50 proc. zniżki na bilety na wystawy; bilet seniora kosztuje 6 zł. Za bilet do tutejszego kina muszą zapłacić 12 zł. Pięćdziesięciolatkowie i osoby starsze mogą też wziąć udział w cyklu „Sztuka nie zna wieku”, w ramach którego zwiedzają wystawy za darmo wraz z edukatorką, która opowiada o eksponatach (spotkania o godz. 12, najbliższe: 24 stycznia, 14 i 28 lutego, 14 i 28 marca).

Teatr Polonia, Marszałkowska 56, www.teatrpolonia.pl; Och-Teatr, Grójecka 65, www.ochteatr.com.pl

Upusty obowiązują nie na wszystkie przedstawienia, teatry ogłaszają to na bieżąco. Osoba 65+ może kupić bilety w cenie 30 zł w I (zielonej) i II (granatowej) strefie biletowej, ale rezerwacja jest możliwa tylko w kasie lub e-mailem. Oprócz tego obowiązuje 10-proc. zniżka na inne spektakle (czyli np. za 43,50-86 zł zamiast 48-95 zł). Można kupić dowolną liczbę biletów dla innych emerytów, ale bileter ma prawo zweryfikować uprawnienia.

Teatr Powszechny, Zamoyskiego 20, www.powszechny.com

W każdym miesiącu teatr wyznacza specjalne dni – to tzw. Dni Seniora, podczas których osoby starsze mogą kupić znacznie tańsze bilety, po 20 zł. Po pokazaniu dokumentu poświadczającego, że skończyło się 60 lat, można kupić bilet w specjalnej cenie. Ich liczba jest jednak ograniczona i można je nabyć tylko w kasie teatru.

Teatr Ateneum, ul. Jaracza 2, www.teatrateneum.pl

Emeryci i renciści mogą kupić tańsze bilety, jednak tylko w kasie oraz nie na wszystkie spektakle. Jeden senior może kupić jeden ulgowy bilet. Zniżka nie jest duża – trzeba zapłacić 70 zł zamiast 80 zł.

Filharmonia Narodowa, ul. Jasna 5, www.filharmonia.pl

Tańsze o 25 proc. bilety przysługują emerytom i rencistom, którzy muszą pokazać legitymacje nie tylko w kasie, ale również podczas wchodzenia na salę.

Teatr Kwadrat, Marszałkowska 138, www.teatrkwadrat.pl

Posiadacze legitymacji emeryta lub rencisty mogą kupować tańsze bilety tylko w III lub IV strefie, w cenie np. 50 zł zamiast 70 zł.

Teatr Narodowy, pl. Teatralny 3, www.narodowy.pl

Tańsze bilety na spektakle mogą kupić emeryci, renciści oraz osoby, które skończyły 65 lat. W Sali Bogusławskiego bilety ulgowe kosztują 45-75 zł (normalne 55-110 zł), na scenie przy Wierzbowej 65-85 zł (zamiast 75-120 zł), na scenie Studio 30-50 zł (zamiast 50-80 zł). Na jedną legitymację można kupić dwa bilety, ale tylko w kasie albo przez telefon.

Teatr Polski, ul. Karasia 2, www.teatrpolski.waw.pl

Teatr prowadzi akcję „Poniedziałek dla seniora”, która umożliwia osobom starszym (50+ za okazaniem legitymacji emeryta/rencisty) kupienie za 25 zł biletu na wszystkie spektakle repertuarowe oprócz premier. Bilety są limitowane, a takie poniedziałki są organizowane raz w miesiącu. Oprócz tego osobom z legitymacją emeryta, rencisty przysługują bilety ulgowe, np. 39-50 zł zamiast 44-55 zł.

Ośrodek Kultury „Arsus”,ul. Traktorzystów 20, www.mis.arsus.pl

Działający tu Klub Seniora organizuje w niektóre soboty i niedziele specjalne wydarzenia dla osób starszych, np. zajęcia terapeutyczne, kabaretowe, literackie czy teatralno-poetyckie. Wystarczy zapłacić 50 zł za rok, żeby móc brać udział w wielu różnych akcjach lub uczestniczyć w sekcjach: kulinarnej, fotograficznej, turystycznej itp.

Dom Kultury „Świt”, ul. Wysockiego 11, www.dkswit.com.pl

„Kino złotego wieku” to seanse odbywające się w poniedziałki i środy o godz. 13.45; są dostosowane do harmonogramu Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Bilety kosztują 10 zł.

Kino Atlantic, ul. Chmielna 33, www.kinoatlantic.pl

Kino oferuje tańsze bilety dla osób starszych. Kosztują 12-22 zł, zależnie od dnia i godziny. Kupując je, trzeba pokazać legitymację emeryta, rencisty albo studenta UTW.

Kinoteka, Pałac Kultury i Nauki, pl. Defilad 1, www.kinoteka.pl

Kino oferuje seniorom tańsze bilety na seanse 2D w dni powszednie do godz. 15.30. Bilet kosztuje wtedy 12 zł, żeby z niego skorzystać, trzeba pokazać w kasie legitymację emeryta czy rencisty lub legitymację studenta UTW. Repertuar jest bardzo różnorodny: filmy przedpremierowe, nowości, hity ostatnich miesięcy. W kinowej kawiarni osoby starsze mogą kupić zestaw: kawa lub herbata i ciastko za 5 zł.

Kino Luna, ul. Marszałkowska 28, www.kinoluna.pl

Promocyjny bilet na „Seans dla seniora” (w czwartek o godz. 13) kosztuje 10 zł, do tego kawa w bufecie za 3 zł.