Warszawa Senioralna

Warszawa Senioralna

Centrum Aktywności Międzypokoleniowej "Nowolipie"

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: wt, 2018-03-06 15:23, jtabaka

Klubokawiarnia, sala gimnastyczna, sala komputerowa, a także wspólna przestrzeń przeznaczona do pracy dla organizacji pozarządowych - to tylko kilka przykładów tego, co zostało zaprojektowane w tym jednym miejscu.Głównym celem Centrum Aktywności Międzypokoleniowej „Nowolipie” jest inicjowanie i wzmacnianie dialogu między różnymi pokoleniami warszawiaków. Centrum jest otwarte na wszelkie działania i inicjatywy współtworzone przez mieszkańców Warszawy, zarówno tych skupionych w organizacjach pozarządowych jak i działających indywidualnie.

W CAM „Nowolipie” można wymieniać się  doświadczeniami, uczyć się, rozmawiać na temat tego, jak zmieniać Warszawę by była jeszcze bardziej przyjazna starzeniu się.

Centrum Aktywności Międzypokoleniowej „Nowolipie” znajduje się u z biegu skrzyżowania dwóch dużych arterii, Al. Solidarności oraz Al. Jana Pawła II. Jednocześnie budynek położony jest w drugiej linii zabudowań, dzięki czemu warszawiacy mogą skorzystać z zacisznej przestrzeni położonej w sercu Warszawy.

Koncepcja funkcjonowania CAM "Nowolipie" została wypracowana w ramach europejskiego projektu o nazwie „Innowacje na rzecz Aktywnego Starzenia się”. Projektanci zaangażowani w realizację działania zaproponowali zmiany dotyczące dotychczas istniejącego Ośrodka „Nowolipie”, w taki sposób by uwzględnić potrzeby obecnych i przyszłych użytkowników tego miejsca.

Dzięki gruntownej modernizacji otwieramy przyjazną i dostępną przestrzeń dla wszystkich, a w szczególności dla warszawskich seniorek i seniorów.

Zapraszamy na FB CAM "Nowolipie": www.facebook.pl/camnowolipie 

Kontakt do CAM "Nowolipie": e-mail nowolipie@camnowolipie.pl, tel. (22) 838 34 96


 


O CAM "Nowolipie" w mediach:

"Klubokawiarnia, fryzjer i hub dla NGO, czyli Ośrodek „Nowolipie” po metamorfozie" - wywiad z Lechem Uliaszem dla ngo.pl -> CZYTAJ

„Najchętniej zaglądają do pracowni informatycznej”. Ośrodek dla seniorów „Nowolipie” po remoncie - wywiad dla RDC -> SŁUCHAJ