Warszawa Senioralna

Warszawa Senioralna

Konkurs dla seniorów na najlepsze przepisy kulinarne!

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: śr, 2014-08-13 09:22, afiedotow

Skończyłeś/aś już 60 lat i Twoje przepisy chwalą wszyscy wokoło? Podziel się nimi z mieszkańcami Warszawy!

Warszawskie historie kuchenne

A może w Twojej rodzinie jest babcia lub dziadek, których potraw nie powstydziłby się najlepszy szef kuchni? Namów ich do udziału w konkursie „Warszawskie Historie Kuchenne”!

Zapraszamy wszystkich warszawiaków i warszawianki w wieku 60+ do udziału w konkursie organizowanym przez Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych!

Życie naszego miasta to nie tylko wielkie wydarzenia, wojny i polityka, ale przede wszystkim rzeczy codzienne: budynki, w których mieszkamy, książki, które czytamy, rozrywki, którym oddajemy się w wolnym czasie i potrawy, które jemy. Chcemy uchwycić historię Warszawy od kuchni i wydać książkę kucharską z najlepszymi przepisami kulinarnymi naszych rodziców i dziadków. Chcemy dowartościować naszych rodzinnych kucharzy, którzy często nie wierzą w to, że ich umiejętności kulinarne są czymś wyjątkowym i zrobić im prezent z pięknej książki kucharskiej z ich własnymi przepisami.

Książka kucharska „Warszawskie Historie Kuchenne” będzie zbiorem 30-40 najciekawszych przepisów wybranych przez jury. W skład jury wejdą m.in. Jakub Kuroń i Maciej Nowak.  

Do 12 września przyślij na adres whk@fise.org.pl lub przynieś do „Warsztatu” przy pl. Konstytucji 4 przepis na swoją najbardziej udaną potrawę. Dołącz krótką historię z nim związaną – gdzie się go nauczyłeś/aś, od kogo, komu ją gotowałeś/aś? Nie zapomnij podać swojego imienia i nazwiska i danych kontaktowych. Jeśli masz zdjęcie swojej potrawy, to tym lepiej – dołącz je. Czekamy na przepisy wszelkiego rodzaju: na przekąski, dania gorące, desery, napoje.

Co można wygrać? Książkę kucharską „Warszawskie Historie Kuchenne” z własnym przepisem oraz prowadzenie warsztatów kulinarnych połączone z  udziałem w sesji zdjęciowej, 3 x prenumeratę magazynu kulinarnego KUKBUK, 10 x podkładki z serii "Posadzki Warszawskie" od Warsaw Slow Design,10 x „Wyprawy po przyprawy” Stevie Parle, 10 x „Na każdą porę roku” Sopie Dahl, 5 x „15 min w Kuchni” Jamie Oliver od Kuchnia+ i inne gadżety kuchenne.

 

Więcej informacji o projekcie znajdziesz TUTAJ