Warszawa Senioralna

Warszawa Senioralna

Złota rączka znów będzie pomagać seniorom

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: wt, 2019-09-17 14:33, ext.jtabaka

Kończy się pilotaż programu dla seniorów „Złota raczka”. Miasto ogłosiło właśnie konkurs dla organizacji pozarządowych na jego kontynuację.

fot. Posumowanie projektu, grafika: Bartosz Grzeszczuk

Program jest skierowany do warszawianek i warszawiaków którzy ukończyli 75 r.ż. i mieszkają samotnie. Polega on na bezpłatnym świadczeniu usług drobnych napraw domowych takich jak cieknący kran, przykręcenie wyłącznika, zawieszenie karnisza czy lampy, naprawy drzwiczek w kuchennych szafkach.

- Celem tego projektu, tak pozytywnie przyjętego przez seniorów, jest zmniejszenie poczucie bezradności i poprawa jakości życia bez usterek czy niedziałających urządzeń domowych, a także zwiększenie poczucia bezpieczeństwa, bowiem do naprawy przychodzi sprawdzony i wcześniej umówiony fachowiec – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.

Na potrzebę kontynuacji tego pomysłu zwracał uwagę prezydent Rafał Trzaskowski w swoim programie „Warszawa dla seniorów”. „Złota rączka” spotkała się z wielkim zainteresowaniem starszych mieszkańców – od listopada zeszłego roku do dziś skorzystało z pomocy fachowców 758 osób, dla których przeprowadzono 1432 naprawy.

Na rzecz seniorów będą świadczone usługi niewymagające dużych nakładów finansowych i specjalistycznych uprawnień oraz możliwe do zrealizowania w trakcie jednej wizyty. Ważnym aspektem programu jest oferta dla specjalistów od napraw 60+ (np. hydraulików, elektryków itp.), którzy będą chcieli aktywnie zaangażować się w realizację tego projektu. Dzięki temu możliwe staje się zwiększenie aktywności zawodowej i wolontariackiej seniorów, poprzez włączenie ich do projektu.

Program rusza od października tego roku i będzie realizowany do czerwca 2021 r. za 760 000 zł.z budżetu miasta. 

 

Wiecej informacji: http://senioralna.um.warszawa.pl/zlotaraczka