Warszawa Senioralna

Warszawa Senioralna

Uchyl rąbek świata - akcja dla osób w Domach Pomocy Społecznej!

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: wt, 2020-06-02 14:12, ext.iprzybyla

Domy Pomocy Społecznej pozostają zamknięte, ale Fundacja Pole Dialogu dociera w sposób pośredni do mieszkańców. Każdy może przyłączyć się do akcji!

fot. organizator

W sytuacji, gdy wiele miejsc w Polsce się otwiera, domy pomocy społecznej pozostają zamknięte. Ich mieszkańcy i mieszkanki nadal nie wychodzą na zewnątrz, nie przyjmują odwiedzin ani paczek. Nie widzą się z bliskimi, a często także z sobą nawzajem. Większość czasu spędzają w swoich pokojach i tęsknią za tym, co na zewnątrz.

W obliczu niewiedzy, kiedy domy pomocy społecznej zostaną otwarte, postanowiliśmy kontynuować akcję korespondencji z mieszkańcami i zebrać dla nich też pendrive’y z relacjami spoza DPS.

Nagraj na pamięci USB na przykład: film, muzykę, zdjęcie, pracę plastyczną, życzenia czy cokolwiek innego, czym chcesz się podzielić, i prześlij do Domu Pomocy Społecznej Pod Brzozami!
Pracownicy DPS podepną dysk do telewizora w pokoju osoby starszej i odtworzą materiał.

Podarowany pendrive się nie zmarnuje. Będzie wykorzystywany ponownie do odtwarzania filmów w pokojach mieszkankom i mieszkańcom. Niestety obecnie telewizory w DPS nie są podpięte do Internetu, dlatego zbieramy także działające tablety, które ułatwiłyby osobom starszym kontakt ze światem.

Pendrive można wysyłać w kopercie na adres: DPS Pod Brzozami, ul. Bohaterów 46/48, 03-007 Warszawa, lub przynieść do Stacji Muranów w godzinach pracy Fundacji (ul. Andersa 13).
Przesyłki można kierować na nazwiska pracowników: Marek Snycerski, Stanisława Śląska.

***
W kwietniu i maju prowadziliśmy akcję List do zamkniętego domu, w ramach której ponad 80 osób napisało do mieszkanek i mieszkańców DPS. Część z listów wzbudziła łzy adresatów. Kilka osób wciąż prosi personel o odczytywanie im korespondencji ponownie. Nie zdążyliśmy dotąd odpisać na wszystkie listy. Autorów i autorki prosimy o cierpliwość. 

Akcję prowadzimy w ramach projektu Fundacji Pole Dialogu "Domy otwarte. Integracja lokalna i międzypokoleniowa w warszawskich DPS" finansowanego ze środków m.st. Warszawy.