Tygodniówka Senioralna 5.02-11.02

opublikowano: pon, 2018-02-05 16:21, ext.mluka

luty 2018 Imprezy, spotkania, wykłady… Ruszamy w nowym roku. Tu znajdziecie informacje o tym co dzieje się w mieście i na co warto iść. O imprezach dla seniorów, ale nie tylko...

05. 02; poniedziałek; godz. 16.00
Impreza taneczna z DJ Wiką’
Łączy pokolenia, bawi... Najbliższa impreza 5 lutego, ale Hulakula zaprasza w każdy poniedziałek. Wstęp bezpłatny.Dla seniorów w poniedziałki od 13:00 do 20:00 wszystkie pozycje z karty -50%
Miejsce: Warszawa - Praga Północ,: Hulakula Rozrywkowe Centrum Miasta; ul. Jagiellońska 82b (pokaż na mapie)

05. 02; poniedziałek; godz. 12:00
Wizerunek Seniora – wykład. Wstęp bezpłatny.
Omówione zostaną takie zagadnienia jak:
-¬ wizerunek w kontakcie z drugim człowiekiem
- dlaczego warto dbać o swój wygląd w każdym wieku
- jak jest dziś postrzegany jest starszy człowiek
- definicja elegancji
- dobór stroju stosownie do wieku i sytuacji
więcej informacji otrzymacie klikając na link poniżej:
Miejsce: Białołęcka Akademia Wiedzy; Warszawa, Vincenta van Gogha 1

05. 02; poniedzialek; godz. 18.00
Spotkanie varsavianistyczne. „Wielkie skandale dawnej Warszawy”. Wstęp bezpłatny.
Miejsce: Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy „Zielona”,
 ul. L. Berensona 38, czas trwania ok. 2 g.

06. 02; wtorek; godz. 18.00
Wykłady o sztuce z cyklu: „Życie po Życiu”. Wstęp bezpłatny.
Wykład Moniki Małkowskiej o sztuce. „Życie po życiu” to cykl wykładów o twórcach, których dorobek nie ulega dezaktualizacji i wciąż na nowo inspiruje artystów następnych pokoleń.
Tytuł wykładu: "Pejzaż z zieloną krową”. Spotkanie poświęcone Markowi Chagallowi, artyście, którego losy były ściśle związane z burzliwą historią minionego wieku. Jego biografia wciąż kryje wiele tajemnic.
Miejsce: Służewski Dom Kultury

06. 02; wtorek; godz. 19.00
Pekin i Kijów od świtu do zmierzchu” – pokaz filmowy. Wstęp bezpłatny.
Dyskusyjny Klub Filmów Nieobecnych Staromiejskiego Domu Kultury i Fundacja Sztuki Art-House zapraszają na cykl dokumentów zrealizowanych podczas wyjątkowego międzynarodowego projektu “ŚWIAT OD ŚWITU DO ZMIERZCHU".
Naszym znajomym w Pekinie jest starsza, schorowana kobieta, właścicielka trójkołowej taksówki, przez cały dzień rozwożąca swoich klientów po tym wielkim mieście. Żyje z mężem w skromnym mieszkaniu, w biednej okolicy, ale jak twierdzi „czuje się spełniona”: jest głową rodziny, wychowała udane dzieci, a kilka lat temu partia podarowała jej, inwalidce, motocykl! Opowiadając o swym życiu z nostalgią wraca do dawnych, rewolucyjnych czasów, kiedy pieniądze nie miały takiej władzy nad ludźmi jak dzisiaj. My zaś oglądamy Pekin z czasów politycznego i gospodarczego przełomu.
Miejsce: Staromiejski Dom Kultury; Rynek Starego Miasta 2

08.02; czwartek; godz. 17.00
Spotkanie varsavianistyczne. „Kupił, nie kupił – Warszawa oraz jej place i targowiska”. Wstęp bezpłatny.
Miejsce: Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy,
ul. św. Wincentego 85, ok. 2 g.

09.02; piątek; godz. 19.00
Koncert pianistów z Akademii Muzycznych z Krakowa, Poznania, Warszawy. Wstęp bezpłatny.
W programie m. In. Utwory Ludwiga Van Beethovena – Sonata fortepianowa C-dur op. 53; Claude Debussy – Suite Bergamasque; Joaquin Turin – Danzas gitanas.; Sergiej Prokofiew – Sonata fortepianowa nr 6 op. 82
Miejsce: Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina; Okólnik 2

09. 02; piątek; godz. 19:00
Koncert Czesława Mozila „Czesław śpiewa–Solo ACT”. Wstęp bezpłatny – wejściówki – tel: 22 618 41 51
Z okazji Urodzin Pragi zapraszamy na koncert Czesława Mozila - mieszkańca naszej dzielnicy. Czesław śpiewa Solo Act  to przewrotna, słodko-gorzka i bardzo zabawna opowieść o patriotyzmie, emigracji i ojczyźnie, a także o codziennym życiu popularnego artysty. Co to znaczy odnieść sukces w Polsce? Jak siedzieć na ławce rezerwowych, a i tak strzelać gole? Czy bycie alternatywnym artystą daje popularność wśród dresiarzy? I w końcu - co to znaczy mieszkać na Pradze?
Miejsce: sala koncertowa DK Praga; Dąbrowszczaków 2