Warszawa Senioralna

Warszawa Senioralna

Teatr Żydowski pomaga

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: czw, 2020-05-21 16:38, ext.iprzybyla

Poza działalnością artystyczną online #TeatrŻydowskiWDomu, którą Teatr Żydowski prowadzi regularnie w sieci, zajął się również pomaganiem. Dzisiaj pracownicy teatru przekroczyli pierwszy tysiąc własnoręcznie uszytych maseczek. Beneficjentami tej pomocy są m.in. domy dziecka, domy pomocy społecznej, pracownicy i wolontariusze schronisk dla zwierząt. Lista obdarowanych jest długa, a Teatr Żydowski nie poprzestaje i szyje kolejne maseczki.

fot. organizator

Poza cotygodniowym repertuarem, obfitującym w spektakle, koncerty, czytania i spotkania on-line, Teatr Żydowski zajmuje się również pomaganiem. Mimo że nie posiada własnej pracowni krawieckiej, zespół aktorski i techniczny uszył oraz przekazał potrzebującym już ponad tysiąc maszeczek i pracuje nad kolejnymi. 

- Chociaż nikt z nas nie potrafił tego wcześniej robić, uszyliśmy już pierwszy tysiąc maseczek! Wszystko dzięki temu, że Teatr Żydowski tworzą ludzie wielkiego serca, którzy z zapałem włączyli się w działania dla potrzebujących – mówi Gołda Tencer, dyrektorka Teatru Żydowskiego - Jestem szczęśliwa, że razem możemy pomagać innym.

Wśród obdarowanych są m.in.: Domy Pomocy Społecznej „Chemik” i na Bachusa, kilka warszawskich domów dziecka, Centrum Aktywności Międzypokoleniowej, Ośrodek Wsparcia dla Kobiet z Dziećmi, Schronisko w Celestynowie, Fundacja Koty i Psy Grajewo i wiele innych.

Teatr Żydowski w tym trudnym czasie wsparł również schronisko w Celestynowie. Zespół, pod przewodnictwem garderobianej Oli Lipki zebrał dary dla potrzebujących zwierząt. Schronisko znalazło się w bardzo trudnym położeniu - z powodu kwarantanny drastycznie zmniejszyły się wpływy ze zbiórek i darowizn.