Warszawa Senioralna

Warszawa Senioralna

Tańsze bilety dla seniorów

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: pt, 2014-08-01 07:31, mparzych

1 sierpnia 2014 r. zmienił się cennik biletów ZTM


Rada Warszawy podjęła uchwały w sprawie istotnych zmian w obowiązującej taryfie biletowej, katalogu osób uprawnionych do przejazdów ulgowych lub bezpłatnych oraz w regulaminie przewozów.

Wprowadzone zostały nowe ulgi dla osób mieszkających w Warszawie i rozliczających się z podatku dochodowego od osób fizycznych w warszawskich urzędach skarbowych. Uchwała wprowadziła tzw. Ulgowy Bilet Warszawiaka, który przysługuje wszystkim osobom, które mają uprawnienia do korzystania z przejazdów ulgowych z ulgą 50 proc., czyli: emeryci i renciści do ukończenia 70. roku życia, osoby niepełnosprawne w stopniu umiarkowanym po ukończeniu 26. roku życia, osoby całkowicie niezdolne do pracy po ukończeniu 26. roku życia, doktoranci do ukończenia 35. roku życia oraz osoby, których uprawnienia wynikają z ustaw szczególnych (np. studenci czy kombatanci). Ulgowy Bilet Warszawiaka jest w tej samej cenie co Bilet Młodego Warszawiaka. Dla przykładu bilet 30-dniowy ważny tylko w I strefie kosztuje 49 zł (cena biletu z ulgą 50 proc. dla osoby nie mającej uprawnień do Ulgowego Biletu Warszawiaka – 55 zł).

Pozostałe zmiany dostępne są na stronie ZTM, aktualny cennik biletów TUTAJ.

Przypominamy, że w Warszawie obowiązuje także Bilet seniora. Jest to imienny bilet dla osób, które ukończyły 65. rok życia uprawniający do nieograniczonej liczby przejazdów przez cały rok (od momentu skasowania) w obu strefach. Koszt biletu seniora to 50 zł (stan na 1.08.2014). Bilet ważny jest z dokumentem tożsamości potwierdzającym wiek pasażera.

Przypominamy również, że osobom, które ukończyły 70. rok życia, przysługuje prawo do bezpłatnych przejazdów.

Pozostałe ulgi, które przysługują posiadaczom Karty Warszawiaka dostępne są na stronie http://karta.um.warszawa.pl/ oraz w broszurze poniżej.

Pliki do pobrania

 1. 1.
  Broszura do Karty Warszawiaka
  (plik: Broszura_cz1_KW_KMW_18.07.2014.pdf, rozmiar pliku: 6520.88 KB)
  Pobierz
 2. 2.
  Broszura do Karty Warszawiaka_Warszawa Przyjazna Seniorom
  (plik: Broszura_cz2_KW_KMW_18.07.2014.pdf, rozmiar pliku: 2124.61 KB)
  Pobierz