Spędź poniedziałek w Ogrodzie Powszechnym! Moc atrakcji!

opublikowano: sob, 2018-06-30 10:20, ext.iprzybyla

Zapraszamy na dwa spotkania w poniedziałek, 2 lipca. O godz. 19 dowiesz się więcej o Facebooku, a o 20.30 obejrzysz film Wielebny W. w reżyserii Barbeta Schroedera! Ogród Powszechny przy Teatrze Powszechnym (ul. Zamoyskiego 20) zaprasza w swoje gościnne progi.

fot. organizator

Spotkanie z cyklu Nas nie dotyczy?/ facebook - co z nim zrobić?
poniedziałek 2 lipca godz. 19.00

Co zrobić z Facebookiem? Czy znany każdemu serwis jest największym na świecie portalem społecznościowym czy może bardziej skutecznym narzędziem masowej inwigilacji w celu dostarczania konkretnych treści?

Facebook stał się internetowym imperium. Jest głównym źródłem ruchu dla większości dużych portali internetowych na świecie. Dla użytkowników jednym z głównych źródeł wiadomości. Przeciętnie ogląda się w nim od półtora do trzech tysięcy różnych doniesień dziennie. Dzięki temu Facebook zarobił średnio ponad dwadzieścia dolarów na jednym użytkowniku. Ostatnio jednak ma on coraz więcej problemów, wokół niego wybucha coraz więcej afer. Dominik Batorski w ostatnim numerze magazynu Pismo podkreśla, że „analiza najpoważniejszych zarzutów stawianych Facebookowi wskazuje na to, że obecne problemy nie są efektem przypadku ani konsekwencją pojedynczych złych decyzji, ale immanentną cechą modelu biznesowego – generowania dochodów z reklam.”
Podczas spotkania porozmawiamy o tym, co zrobić z Facebookiem. Czy Facebook ma poglądy polityczne? Jak wielki wpływ na użytkowników mają rządzące nim algorytmy? Czy nadal da się wpływać za jego pośrednictwem na wybory w różnych krajach? Co o nas wie Facebook, a co wiedzą firmy korzystające z jego usług? Czy jesteśmy gotowi na to, że tyle się o nas wie? I być może najważniejsze pytanie: czy da się kontrolować Facebooka, jak to robić i kto miałby to zrobić?

Na ten temat rozmawiać będą i odpowiadać na pytania Dominik Batorski i Paweł Cywiński.
Gość:
Dominik Batorski - socjolog i data scientist, łączący pracę naukową w ICM na Uniwersytecie Warszawskim z działalnością doradczą i biznesową. Współtwórca Sotrendera, narzędzia do analizy mediów społecznościowych. Naukowo zajmuje się m.in. badaniem zmian społecznych i gospodarczych związanych z upowszechnieniem nowych technologii.
Prowadzenie:
Paweł Cywiński – geograf i kulturoznawca. Publicysta i redaktor Magazynu Kontakt. Współtwórca inicjatyw post-turysta.pl, uchodźcy.info oraz Chlebem i Solą. Pracuje na WGSR UW.

Pokazy filmów w lipcu w Ogrodzie Powszechnym
poniedziałek 2 lipca godz. 20.30

Pokazy filmów prezentowane we współpracy z Millennium Docs Againts Gravity! Zapraszamy na film Wielebny W. w reżyserii Barbeta Schroedera

Buddyzm u podstaw opiera się na niestosowaniu przemocy, pokoju, miłości i zrozumieniu. Najbardziej pokojowa religia świata ma jednak nawołujących do nietolerancji kaznodziejów nienawiści. Wpływowa postać i szanowany mnich z Birmy, znany jako Wielebny Wirathu od lat rozpowszechnia antymuzułmańską retorykę nienawiści i podżega do etnicznych czystek. Film jest ostatnią częścią tzw. filmowej trylogii zła Barbeta Schroedera, rozpoczętej w 1974 roku filmem o generale Idi Aminie Dadzie („Idi Amin – autoportret”), a kontynuowanej w 2017 roku portretem kontrowersyjnego prawnika Jacquesa Vergèsa („Adwokat terroru”).
Francja, Szwajcaria, 2017, 100 min.
Wybrane festiwale i nagrody: 2017 – MFF Cannes / IFF Cannes, 2017 – MFF Nowy Jork / IFF New York, 2017 – IDFA Amsterdam / IDFA Amsterdam

Projekt Ogród Powszechny został zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji do 2022 roku.