Warszawa Senioralna

Warszawa Senioralna

masz stare fotografie? Pomóż w rozwoju projektu!

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: wt, 2020-05-12 17:00, ext.iprzybyla

Zapraszamy do pomocy w realizacji projektu pt. " Z Szuflady Babci i Dziadka", który realizowany jest w ramach zadania Akademia Liderów 60+ przez Fundację Ogólnoposkie Porozumienie Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Zadanie finansowane jest przez m.st. Warszawa.

fot. organizator

 

OPIS PROJEKTU
Celem projektu jest pokazanie życia Polaków, szczególnie Warszawiaków, w latach 1918- 1968 na czarno białej fotografii. W szufladach Państwa komód jest z pewnością sporo zdjęć rodzinnych, które pokazują te pierwsze 50 lat niepodległości Polski. Zmienilo się sporo, moda, fryzury, sprzęty, samochody, wózki dla dzieci, urządzenie mieszkań, zdjęcia komunijne, wyprawy za miasto i ludzie dorośli i dzieci. Może są zdjęcia z ważnych wydarzeń, a może udało się kiedyś sfotografować kogoś znanego. Pierwotnie planowana była wystawa, ale sytuacja związana z pandemią, na to nie pozwala. Zdjęcia mogą być teraz pokazane w publikacji lub innej formie elektronicznej.

JAK MOŻESZ POMÓC?
Wybrane zdjęcia, nie więcej niż 5 od jednej osoby należy sfotografować telefonem. Kładziemy zdjęcie na białej kartce, telefon ukladamy równolegle do zdjęcia i fotografujemy. Najlepiej przy dziennym świetle.
Zdjęcia wysylamy na adres e-mail szufladababciidziadka@gmail.com
Do zdjęcia dołączamy krotki opis, kto jest na zdjęciu, rok, miejsce, wydarzenie i zgodę na publikację.
Może ktoś ma, pochodzące z tego okresu /szczególnie przedwojenne i wojenne/ dokumenty dowody osobiste, paszporty, indeksy, zaświadczenia, prawa jazdy itp. - również proszę o zdjęcia tych dokumentów. Na zdjęcia czekam do 15 maja br. Mogą być skany.

Zapraszam Państwa do współpracy i liczę na prawdziwe skarby.