Warszawa Senioralna

Warszawa Senioralna

Chcemy zacząć szyć! Poradnik dla osób, które chcą zorganizować...

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: pt, 2020-04-24 16:22, ext.iprzybyla

Chcemy zacząć szyć! Poradnik dla osób, które chcą zorganizować grupę.

Fundacja Stocznia uruchomiło portal, który może Wam pomóc w rozpoczęciu akcji szycia maseczek.

fot. organizator

Coraz więcej osób chce włączyć w walkę z koronawirusem poprzez szycie masek. Rośnie też zapotrzebowanie na ten środek ochronny.
Nasz poradnik powstał, by pomóc wam rozpocząć produkcję maseczek.

Informacje, które zebraliśmy, nie są gotowym modelem postępowania. Jest to raczej zbiór wiedzy, która może być pomocna w tworzeniu lokalnej grupy osób szyjących maseczki. Należy pamiętać, że w każdej społeczności lokalnej uwarunkowania i zasoby (ludzkie, sprzętowe) mogą być różne. Staramy się omówić najczęściej pojawiające się wyzwania - tak, żebyście mogli przygotować się na nie z wyprzedzeniem. Dlatego wskazane jest, żeby do poniższych wytycznych i informacji podchodzić elastycznie oraz kreatywnie, mając na uwadze nadrzędny cel: zorganizowanie w możliwie krótkim czasie grupy osób, którzy podejmą się szycia maseczek.

UWAGA! Instrukcja skupia się tylko na obszarze produkcji masek ochronnych w warunkach domowych, które stanowią jedynie uzupełnienie dla sprzętu profesjonalnego. Maseczki produkowane w ten sposób mogą być użytkowane na co dzień przez osoby prywatne oraz inne służby, a w sytuacji braku profesjonalnych środków ochrony - także przez personel placówek ochrony zdrowia. Nosząc maseczki domowej produkcji, musimy przestrzegać określonych zasad, aby nie przyniosły one więcej szkód niż pożytku.
Noszenie maski nie zwalnia z konieczności zachowania dwumetrowego dystansu od innych osób.

Dlaczego warto nosić maseczki: www.nosmaske.pl
Czy maski chronią: www.youtube.com/watch?v=1awSkiIRDnA

Więcej informacji na stronie: https://www.szyciemaseczek.info/