BudujeMy! Włącz się w obchody 75. rocznicy odbudowy Warszawy!

opublikowano: pon, 2020-02-10 10:44, ext.iprzybyla

Mieszkańcy i mieszkanki Warszawy moga wziąć udział w wystawach, spotkaniach, koncertach, dyskusjach i pokazach filmowych.

fot. organizator

3 stycznia 1945 roku Krajowa Rada Narodowa podjęła decyzję o odbudowie Warszawy i ustanowieniu jej stolicą powojennej Polski, a 14 lutego 1945 roku powstało Biuro Odbudowy Stolicy. Motorem tych zmian byli jednak ludzie, którzy od końca wojny napływali do miasta, osiedlali się wśród gruzów i rozpoczęli odbudowę na własną rękę. Powstałe w miejscu ruin budynki to nie tylko miejsca do życia, ale też symbol kultury, tożsamości i wyzwolenia Warszawy.

Program „BudujeMy!” m.st. Warszawy i instytucji partnerskich upamiętnia 75. rocznicę rozpoczęcia odbudowy stolicy, a tym samym zakończenia II wojny światowej. Od lutego 2020 roku mieszkańcy i mieszkanki Warszawy będą mogli wziąć udział w wystawach, spotkaniach, koncertach, dyskusjach i pokazach filmowych odbywających się w różnych punktach miasta.

Pełny program wydarzeń dostępny jest na stronie: https://muzeumwarszawy.pl/budujemy/