Warszawa Senioralna

Warszawa Senioralna

Akcja PrzytulMY, czyli Dzień Przytulania z Domem Kultury Zacisze

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: wt, 2020-06-09 10:49, ext.iprzybyla

PrzytulMY! To akcja, w której Dom Kultury Zacisze zachęcamy Małych i Dużych do tworzenia prac plastycznych i przytulania się na odległość! Prace pokażą, do kogo chcecie się przytulić.

fot. organizator

24 czerwca 2020 obchodzimy Polski Dzień Przytulania. Dom Kultury Zacisze chce uczcić go akcją „PrzytulMY. DZIEŃ PRZYTULANIA z Domem Kultury Zacisze”. Stan pandemiczny i zalecenie społecznej izolacji powodują, że nie zawsze możecie przytulić się do swoich bliskich. Dlatego Dom Kultury Zacisze udostępnia przestrzeń zewnętrzną i onlinową do „przytulenia na odległość”. Możecie zrobić niespodziankę i stworzyć pracę plastyczną z bliską osobą, którą chcecie przytulić na odległość. Praca powinna informować, kogo przytulacie.

Z najciekawszych prac Dom Kultury Zacisze stworzy mozaikę i opublikuje ją 24.06.20. Praca będzie miłym gestem dla Waszych bliskich. Dzięki akcji Wasi bliscy znajdą swój portret i miłe słowa w przestrzeni wirtualnej i na terenie naszej dzielnicy. Być może tuż pod swoim oknem.

Akcja skierowana jest do osób w każdym wieku.

Co należy zrobić?

  • Stwórzcie pracę plastyczną w dowolnej technice i pokażcie nam, kogo chcielibyście przytulić.
  • Każdy uczestnik może zgłosić do Akcji dowolną ilość prac.
  • Prace mogą być wykonane dowolną techniką plastyczną (np. ołówek, kredka, pastele, farby plakatowe, wycinanki, mozaika itp.).
  • Wykonana praca powinna zawierać hasło / intencję kogo autor pracy chce przytulić (np. babcię Jadzię) oraz przedstawienie za pomocą dowolnej formy plastycznej bohatera / osoby, którą chcemy przytulić (np. Rysunek przedstawiający babcię Jadzię lub uczestnika przytulającego się do babci Jadzi).

Zgłoszenie e-mail powinno zawierać:  

  • Zdjęcie lub skan pracy (o minimalnej rozdzielczość 72 DPI.)
  • Imię, nazwisko autora (w przypadku osób niepełnoletnich również imię i nazwisko opiekuna).
  • Informację: „Zapoznałem/łam się z „REGULAMINEM AKCJI SPOŁECZNEJ „PrzytulMY – DZIEŃ.

Więcej: https://zacisze.waw.pl/pl/przytulmy