Warszawa Senioralna

Warszawa Senioralna

Punkty Cyfrowego Wsparcia Seniora

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: pt, 2016-07-15 14:15, ext.wniziolek

Projekt „Punkty Cyfrowego Wsparcia Seniora” to 3-letni projekt miejski realizowany wspólnie przez Urząd m.st. Warszawy ze Stowarzyszeniem Kreatywni 50 Plus przy wsparciu 19 partnerów, którzy m.in. bezpłatnie udostępnili swoje pomieszczenia na rzecz realizacji zadania.


Zakłada prowadzenie i koordynację łącznie 30 Punktów Cyfrowego Wsparcia Seniora na terenie wszystkich dzielnic Warszawy. W Punkcie Cyfrowego Wsparcia Seniora mieszkańcy Warszawy w wieku 60+  mogą skorzystać z bezpłatnych, indywidualnych porad i konsultacji z zakresu obsługi nowych technologii tj. np. komputer, smartfon, tablet czy aparat cyfrowy. Każdy działa od 3 do 6-u godzin tygodniowo nieprzerwanie przez cały rok.

Cel główny: Utrzymanie samodzielności osób starszych poprzez zwiększenie ich wiedzy i umiejętności cyfrowych w zakresie  obsługi nowych technologii tj. posługiwania się komputerem, tabletem, smartfonem, aparatem cyfrowym oraz korzystania z internetu.

Mapa punktów: Ma mapie znajduje się lista punktów, uporządkowana wg dzielnic. Klikając na wybrany punkt dowiedzą się Państwo w jakich godzinach można zapisać się na konsultację, pod jakim numerem telefonu, gdzie działa punkt i kto w nim udziela porad. Dla ułatwienia dodaliśmy zdjęcie budynku, w którym zlokalizowany jest punkt. Zachęcamy do zapoznania się z mapą, która znajduje się pod linkiem:

http://senioralna.um.warszawa.pl/zaj-cia-komputerowe/indywidualne-konsultacje

 

 

Dla osób, które chcą wiedzieć więcej polecamy film promocyjny, dostępny pod linkiem:

https://vimeo.com/176154869

Pliki do pobrania

 1. 1.
  REGULAMIN PUNKTÓW CYFROWEGO WSPRACIA SENIORA
  (plik: Regulamin PCWS od 29.06.2017.pdf, rozmiar pliku: 228.47 KB)
  Pobierz
 2. 2.
  ULOTKA Z MAPĄ Z PUNKTAMI CYFROWEGO WSPARCIA SENIORA
  (plik: 2017_10_25_ulotka_aktualizacja.pdf, rozmiar pliku: 893.85 KB)
  Pobierz
 3. 3.
  LISTA PUNKTÓW CYFROWEGO WSPARCIA
  (plik: 2017_10_25_PCWS_aktualna_lista.pdf, rozmiar pliku: 515.57 KB)
  Pobierz